Manicure tytanowy – zdrowsza alternatywa dla hybrydWybierając idealną metodę stylizacji paznokci, warto kierować się nie tylko oczekiwanymi rezultatami, ale również aspektem zdrowotnym. Obecnie coraz więcej kobiet rezygnuje z hybrydy na rzecz manicure tytanowego. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem także ze względu na satysfakcjonującą trwałość. To doskonałe rozwiązanie, gdy na dłużej chcemy cieszyć się z efektownie ozdobionymi paznokciami.

Trwały manicure bez lampy

Niewątpliwym atutem tytanowego manicure jest możliwość jego wykonania bez konieczności naświetlania pod lampą. Dzięki temu stanowi on doskonały wybór dla osób, które z różnych przyczyn powinny unikać naświetlania UV. Przykładowo, w przypadku pań regularnie zażywających leki i zioła o działaniu fotouczulającym, na skutek promieniowania może wystąpić efekt fotoonycholizy. W rezultacie częste poddawanie płytki paznokcia promieniowaniu skutkuje jej odwarstwieniem. Kobiety stosujące hybrydy bez odpowiednich środków bezpieczeństwa nierzadko zmagają się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, takimi jak nawracająca grzybica. Ponadto, w sytuacji częstego naświetlania należy pamiętać o dodatkowej ochronie skóry przed promieniowaniem UV. Koniecznie trzeba używać kremów z filtrem, aby zapobiec przyspieszonym procesom starzenia się dłoni. Chociażby z tego powodu manicure tytanowy jest o wiele zdrowszą alternatywą, ponieważ jego stosowanie nie wiążę się z żadnym ryzykiem.Paznokcie tytanowe – mocna i zdrowa płytka

W przeciwieństwie do kosmetyków i akcesoriów stosowanych do hybryd, zestaw do manicure tytanowego zawiera elementy, które nie obciążają płytki i dodatkowo ją odżywiają. Przy pomocy poszczególnych preparatów z łatwością można zadbać o piękne i zdrowe paznokcie. Ta forma manicure jest zalecana także w przypadku płytki wymagającej kompleksowej regeneracji. Wykorzystywane w niej preparaty są źródłem witamin i minerałów, które znamiennie wpływają na kondycję paznokcia. W rezultacie manicure tytanowy nie tylko nie niszczy naturalnej płytki, ale skutecznie ją wzmacnia. Wiele kosmetyków zawiera kompleks niezbędnych mikroelementów, w tym witaminę E, witaminę A czy wapń. 

Dodatkowo warto wspomnieć o naturalnych preparatach odżywczych dołączanych do zestawów manicure tytanowego. Przykładem jest oliwka, która zapewnia efekt nawilżenia delikatnej skóry wokół paznokci, a także zapobiega pękaniu płytki oraz jej zapowietrzaniu się po pomalowaniu. Należy także zwrócić szczególną uwagę na brak niebezpiecznych substancji aktywnych. Jednym z komponentów jest dwutlenek tytanu, który nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Tego typu preparaty z powodzeniem mogą być stosowane nawet przez kobiety w ciąży.

Postaw na manicure tytanowy!

Sięgnij pod zdrowszą alternatywę dla hybryd i przekonaj się, jak wiele zalet posiada manicure tytanowy. Bez problemu możesz go wykonać, nawet jeśli nie masz większego doświadczenia. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny zestaw, z pomocą którego krok po kroku nałożysz kolejne warstwy preparatów, pokrywając swoje paznokcie trwałym i atrakcyjnym kolorem.

Udostępnij...

Polecane Dla Ciebie