Co powinien zawierać podstawowy zestaw do hybrydy? Czy jest w nim frezarka?

Chcesz samodzielnie wykonywać hybrydy, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może chcesz pomóc w tym bliskiej osobie? Zakup najważniejszych produktów i akcesoriów powinien być jednym z pierwszych kroków. Żeby umilić i usprawnić ten proces, na start możesz kupić zestaw podstawowy.Produkty dołączone do zestawu – kolorowy lakier, baza, top, i…

Zestawy do hybrydy nie są przeznaczone wyłącznie dla nowicjuszek. Można wśród nich znaleźć opcje hipoalergiczne, dla lubiących wykonywać stylizacje z pyłkami albo w stylu baby boomer czy french. Są one odpowiednim wyborem na prezent dla osób, które postawiły już pierwsze kroki w świecie hybryd. Profesjonalistki lub amatorki, które osiągnęły wyższy poziom umiejętności, mogą zdecydować się na zestaw do hybryd z żelem. Pozwoli on przedłużyć paznokcie, np. za pomocą żelowej bazy. Na co jednak powinny zwrócić uwagę właśnie osoby początkujące, które czeka zakup całego ekwipunku do robienia trwałego manicure’u?

Zestaw podstawowy do hybrydy powinien zawierać przede wszystkim dobrej jakości bazę, uniwersalne kolory lakierów i top coat. To jednak nie wszystko. Zanim postanowisz zmienić stylizację, będziesz musiała ją najpierw usunąć. Możesz to zrobić pilnikiem lub stosując specjalny preparat – hybrid remover. To produkt, który rozpuści wszystkie warstwy starego manicure’u. Pozostałości możesz usunąć za pomocą drewnianego patyczka lub kopytka. Metoda z pilnikiem jest bardziej pracochłonna i… niebezpieczna! Zbyt intensywnie pracując pilnikiem, możesz boleśnie przepiłować paznokcie.

Bez czego jeszcze na pewno się nie obędziesz? Cleaner jest potrzebny do przemywania paznokci przed nałożeniem na nie pierwszej warstwy hybrydy oraz do usunięcia warstwy dyspersyjnej z klasycznego, utwardzonego topu. Zawierający wszystkie wymienione wyżej produkty zestaw do hybrydy kupisz np. w sklepie internetowym Cosmetics Zone.Zestaw do hybrydy oprócz lampy i lakierów może zawierać też cleaner, pilnik i oliwkę do skórek

Akcesoria w komplecie – co jest niezbędne?

Trwałą hybrydę gwarantują nie tylko dobrej jakości bazy czy topy. Kluczem do sukcesu jest też odpowiednio przygotowana płytka. Uda Ci się ją opracować za pomocą odpowiednich akcesoriów. To uniwersalne przedmioty do wycinania skórek, np. cążki lub radełko do ich odsuwania, oraz bloczek, którym wypolerujesz płytkę. Długość paznokci wyregulujesz za pomocą uniwersalnego pilnika o gradacji 100/180, który przyda się też do usunięcia starego lakieru, jeśli zabraknie Ci removera.

Nie zapomnijmy o urządzeniu, bez którego nie wykonasz stylizacji hybrydowej. Lampa, najlepiej w technologii LED lub DUAL LED o mocy minimum 48 W, dokładnie utwardza wszystkie warstwy manicure. Nowoczesne wersje posiadają takie udogodnienia jak czujnik ruchu. Dzięki temu lampa uruchamia się zaraz po włożeniu do środka dłoni. Zakupu lampy lepiej nie zostawiać na później. Kompletny zestaw do hybryd z urządzeniem wymaga co prawda większych nakładów finansowych, ale jest bardziej opłacalny. Koszt kupowania produktów oddzielnie zwykle jest wyższy.

Estetyczny manicure możesz wykonać, mając podstawowy zestaw do hybrydy z lampą

Frezarka i zestaw do hybrydy – czy można się bez niej obejść?

Czy zestaw do hybryd z frezarką to dobry pomysł na start? Przede wszystkim urządzenie do opracowywania płytki paznokci jest dość drogie. Dlatego znalezienie kompletu, który je uwzględnia, jest trochę trudniejsze, ale nie niemożliwe.

Frezarka do paznokci to z założenia produkt dla profesjonalistek. Jeśli jednak wprawisz się w precyzyjnym i nieinwazyjnym wykonywaniu i zdejmowaniu hybrydy, będziesz mogła bez obaw z niego korzystać. Zdecyduj sama. Z pewnością nie jest to akcesorium pierwszej potrzeby, ale w przyszłości może Ci ułatwić pracę nad nowymi stylizacjami.

Udostępnij...

Polecane Dla Ciebie