Płyn micelarny jest idealny do oczyszczania twarzy

Oczyszczona skóra to pierwszy krok na drodze skutecznej pielęgnacji. Jest wtedy w pełni gotowa na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Czy warto wybrać do tego celu płyn micelarny? Co sprawia, że jest on tak skuteczny i jednocześnie łagodny? Poznaj ten kosmetyk do zadań specjalnych i oczyszczaj delikatnie swoją skórę.Płyn micelarny, czyli płyn do zadań specjalnych 

Jest to kosmetyk wielozadaniowy i radzi sobie doskonale z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami na skórze. Jest jednocześnie łagodny dla skóry i daje efekt nawilżenia, co jest szczególnie przydatna dla cery wrażliwej. Pomoże w oczyszczaniu i nawilżeniu cery i nie niszczy bariery hydrolipidowej skóry. W przeciwieństwie do pianek i mydła, na pewno nie wysusza on skóry. Może być stosowany zarówno rano tuż przed tonikiem, jak i do usuwania makijażu i zanieczyszczeń nagromadzonych na twarzy w ciągu dnia. Jeśli lubisz minimalizm w swojej kosmetyczce, wybierz płyn micelarny, bo tak naprawdę zastępuje trzy inne kosmetyki do cery, czyli piankę do twarzy, płyn do demakijażu i tonik. Jest to naprawdę dobry wybór dla kobiet, które nie mają dużo czasu na pielęgnację skóry i chcą to zrobić kompleksowo. Jest to świetna alternatywa dla żeli i pianek do twarzy. Płyn micelarny jest skuteczny, a jednocześnie łagodny dla twarzy. Może być stosowany przez kobiety o różnych typach cery. Wystarczy jedynie dobrać go do potrzeb swojej skóry.

Na czym polega technologia miceli?

Czy wiesz dla kogo jest dobry płyn micelarny? Dla każdej kobiety, która chce szybko i skutecznie oczyścić skórę, a nie lubi używać zbyt wielu kosmetyków. Specjalna technologia miceli sprawia, że zanieczyszczenia znikają w parę chwil. Czym są tajemnicze micele? To specjalne cząsteczki, które mają zdolność usuwania różnego rodzaju zabrudzeń. Przy użyciu tego płynu usuniesz zarówno sebum z twarzy, pozostałości kosmetyków, jak i kurz. Bez tego kosmetyku, trzeba by było użyć żelu lub pianki, olejku i toniku do twarzy. A to wszystko dzięki micelom, które posiadają dwie warstwy, zewnętrzna wiąże wodę, a pozbywa się tłuszczy, czyli jest hydrofilowa. Natomiast wewnętrzna odpycha wodę, ale działa wiążąco na tłuszcze, czyli jest hydrofobowa. Może zatem dziwić skuteczność tego kosmetyku, który nie wymaga użycia wody i zmywa różnego rodzaju zanieczyszczenia ze skóry.Kto może stosować ten kosmetyk?

Właściwie to nie ma żadnych przeciwwskazań do używania tego właśnie płynu do oczyszczania twarzy. Jest on dobry zarówno dla cery wrażliwej, jak i tłustej, ale także tej ze specjalnymi potrzebami, czyli atopowej, alergicznej lub naczynkowej. W zależności od rodzaju cery, koniecznie dobierz odpowiedni płyn micelarny. Zwróć uwagę na to, aby miał dodatki ulubionych witamin. Popularne są płyny micelarne z dodatkiem witaminy C, która ma działanie rozświetlające i nadaje cerze pożądany blask. Jako naturalny antyoksydant zwalcza wolne rodniki i tym samym opóźnia procesy starzenia się skóry. Tak samo jeśli masz problemy z przebarwieniami, możesz wybrać płyn micelarny z witaminą C. Łagodne  oczyszczanie twarzy, zarówno rano, jak i wieczorem, nigdy nie było łatwiejsze.

Udostępnij...

Polecane Dla Ciebie