Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem – ponadczasowa propozycja w duchu vintage. Czy przypadnie do gustu Twojej wybrance?

Szmaragdy znane są ze swojej intensywnej zielonej barwy. W starożytnej Grecji były uważane za kamień Afrodyty i symbol wiecznej miłości. Kochała je również sama Kleopatra. Obecnie coraz więcej panów wybiera pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem. Nie da się ukryć, że jest w nich coś, co przyciąga spojrzenie. Sprawdź, czy spodoba się Twojej wybrance!Szmaragd – znak wiecznej miłości

Szmaragdy to jedne z najbardziej poszukiwanych i pożądanych kamieni szlachetnych na ziemi. Od zarania dziejów ludzkość zachwycała się ich barwą, którą ciężko opisać słowami – ten wyjątkowy odcień zieleni jest jedyny w swoim rodzaju; może mieć lekko niebieskawe lub żółtawe nuty. Jego barwa jest często utożsamiana z zielenią tropikalnych lasów deszczowych.

Mówi się, że szmaragd jest powiązany z planetą Wenus, symbolizując nieprzerwaną miłość, harmonię i piękno. Często ozdabia pierścionki zaręczynowe – kiedyś wierzono, że może on uchronić kochanków przed zdradą oraz obdarzyć ich szczęściem. W chromoterapii ten głęboki zielony odcień jest znany ze swojego działania uspokajającego. Przywraca równowagę i pomaga w opanowaniu negatywnych emocji. 

Zachwycający blask, piękna barwa i wzruszające znaczenie sprawiają, że szmaragd zasługuje na miano symbolu najpiękniejszej miłości. 

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy? Możesz to zrobić online – wygodnie i praktycznie

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem w duchu vintage

Pierścionki w stylu vintage kojarzą się z masywnym wyglądem i bogactwem kamieni. Przywodzą na myśl styl wiktoriański, którego nie da się pomylić z żadnym innym. W tamtych czasach pierścionki były zdobione różnymi kamieniami – szmaragdem, rubinem, ametystem czy diamentem, które były układane w odpowiedniej sekwencji, tworząc zachwycający, wykonany z artyzmem i precyzją wzór.

Takie pierścionki – nie tylko te z epoki – pięknie zdobią dłonie współczesnych kobiet. Na jakie modele warto zwrócić uwagę, jeśli szukasz pierścionka zaręczynowego?

Nasza propozycja to pierścionek, którego sercem jest olśniewający szmaragd otulony po bokach białymi szafirami. Wykonany z najwyższej jakości 14-karatowego złota emanuje swoim urzekającym pięknem. Wykończenie w kształcie korony nadaje całości niepowtarzalnego uroku. Ten pierścionek przypomina o nieśmiertelnej miłości i może stać się Waszą osobistą opowieścią, która przetrwa wieki. 

Biżuteria ze szmaragdem jest subtelna, a jednocześnie charakterna – na zdjęciu pierścionek zaręczynowy jubilera Savicki

Pięknym odzwierciedleniem miłości okaże się również model wykonany z białego złota. Centralnym punktem przyciągającym wzrok może być szmaragd otulony z każdej strony diamentami o szlifie brylantowym. Połączenie białego złota, szmaragdu oraz diamentów prezentuje się absolutnie oszałamiająco. Skromny pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Twoja partnerka preferuje subtelność i minimalizm? I w tej kwestii masz szerokie pole do manewru: nasza propozycja wyróżnia się prostym designem, który jednocześnie emanuje wyjątkowym urokiem. Co powiesz na pierścionek wykonany z białego złota ze szmaragdem osadzonym w minimalistycznej oprawie tak, że ta zdaje się niemal niewidoczna? Taki zabieg powoduje złudzenie unoszenia się kamienia nad obrączką. 

Szmaragd jako serce pierścionka zaręczynowego zachwyca blaskiem i elegancją

Udostępnij...

Polecane Dla Ciebie