Opracowanie Skórek Przy Użyciu Profesjonalnej Frezarki MARATHON K35 CUBE – Recenzja Dobór Frezów + Instrukcja Krok po Kroku

Frezarki już od kilku sezonów królują na polskim rynku. Odkąd się pojawiły, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki tym urządzeniom możemy usprawnić, zwiększyć efektywność naszej pracy. Odpowiednio dobrane frezy umożliwią nam perfekcyjne usunięcie skórek, wykonanie manicure kombinowanego, poprawienie linii uśmiechu, czy usunięcie zrogowaciałego naskórka.

Zastosowanie frezów jest bardzo szerokie, należy jednak wiedzieć jakiego frezu użyć do poszczególnych czynności. Oczywiście bardzo ważna jest również sama frezarka. Ja zanim wybrałam firmę, w której dokonałam zakupu, bardzo długo się zastanawiałam. Wiele sklepów oferuje obecnie tandetne chińskie produkty, które niestety tylko wizualnie przypominają frezarkę, jednak wszystkie podzespoły są wręcz tragicznej jakości. Ważne jest również to by sklep oferował nam gwarancje. Przy zakupie frezarki ważne jest to by miała uniwersalne wejście na frezy. Niektóre firmy tworzą niestandardowe wejścia, przez co frezy możemy kupić wyłącznie w ich sklepie, gdzie wybór jest marny. Dużą role odgrywa również głowica, powinna amortyzować drgania i być lekka. Oczywiście frezarka powinna cicho pracować.Po długim poszukiwaniu natrafiłam w sieci na sklep activeshop, który spełniał wszystkie moje powyżej wymienione oczekiwania. Przy wyborze frezarki od razu spodobała mi się MARATHON K35 CUBE z głowicą H20 , którą zamówiłam. Paczka przyszła szybko, wszystko było solidnie zapakowane, dzięki temu nic się nie uszkodziło. Na stronie sklepu znajdują się również frezy, zarówno w zestawach jak i pojedynczo. Ceny są bardzo zróżnicowane, możemy znaleźć frezy za kilka złotych bądź kilkadziesiąt. Na cenę w dużym stopniu wpływa materiał. Ma duży wpływ na wydajność i zależy od przeznaczenia frezu.

Ja podczas zakupu postawiłam na najwyższą jakość, którą zapewniły mi frezy Acurata. Umożliwiają przyjemną pracę na wysokim poziomie. Na stronie znajdują się również inne frezy, jednak ja polecam Wam zainwestować i zakupić właśnie te. Zestaw tańszych frezów sprawdza się u osób początkujących, które nie wiedzą, którymi frezami będzie się im najlepiej pracowało. Jest to kwestia indywidualna kosmetyczki, zależy również od paznokcia i naskórka.

 

Frezy Acurata które nabyłam to:

 • Acurata frez Ac-blue- stożkowy
 • Acurata frez stalowy- kulka
 • Acurata frez diamentowy- szpic

 

Frezy Acurata  mają precyzyjnie umiejscowioną oś, dzięki temu obracają się centrycznie, co nie powoduje żadnych drgań dla frezarek, na paznokciach i stopach podczas zabiegu. Zapewnia to duży komfort dla klienta i przyjemną pracę. Frezy można w sposób bezpieczny sterylizować oraz dezynfekować. Poniżej szczegółowo Wam je opisałam.

 • Acurata frez Ac-blue- stożkowy

  Frez z średnicą stożka 4,0 mm i wysokością kuleczki 13,5 mm. Frez świetnie nadaje się do pedicure a szczególnie do opracowywania zrogowaciałego naskórka wokół odcisków. Dzięki temu nada naszym stopom piękny wygląd. Jest bardzo dobrze zaprojektowany, jego wielkość i kształt świetnie sprawdza się podczas usuwania żelu, hybrydy, akrylu itp.

  Mi ten proces zajmuje obecnie kilka minut, wcześniej musiałam męczyć się z pilnikiem. Frez posiada powłokę chroniącą przed zużyciem. Rozwój ciepła jest ograniczony do minimum, dzięki temu nie odczuwamy niekomfortowego pieczenia. Frez nie zapycha się przy pracy nawet na paznokciach akrylowych. Nie wymaga wypolerowania płytki, ale wymaga dużej wprawy operatora. Maksymalne obroty 50.

   

 • Acurata frez diamentowy- szpic

  Średnica szpica frezu to 1,0 mm, wysokość stożka 4,0 mm. Elementem trącym są równiutkie, tępe krawędzie o odpowiednim nachyleniu przez co świetnie sprawdza się do zabiegów podologicznych.

  Stosujemy go przede wszystkim do szybkiego, dokładnego i bezpiecznego usuwania naskórka na paznokciach wokół wału paznokciowego. Frez jest skuteczny i jak najbardziej bezpieczny, nie skaleczy miejsca zabiegu. Można nim matowić naturalną płytkę paznokcia, tipsy, żel albo akryl.

 

 • Acurata frez stalowy- kulka

  Elementem trącym są równiutko ułożone tępe krawędzie, które zapewniają dokładną, komfortową pracę i długą żywotność frezu. Frez świetnie sprawdza się do zabiegów podologicznych, manicure i pedicure leczniczego. Stosujemy go przede wszystkim do dokładnego i bezpiecznego usuwania odcisków i niwelacji rdzenia odciskowego w wale paznokciowym i pod paznokciem.

  Głównym przeznaczeniem takiego frezu jest usuwanie skórek około paznokciowych. Frez umożliwia przygotowanie paznokci do manicure kombinowanego. Pozwala na uzyskanie perfekcyjnej linii uśmiechu. Może być również stosowany do stylizacji paznokci np. do uzupełniania frencha.

 

Opracowanie skórek krok po kroku

Poniższe zdjęcie obrazuje paznokcie, które zostały wykonane 12 dni wcześniej, gdzie skórki opracowane były frezarką MARATHON K35 CUBE. Dlaczego odrost jest praktycznie niewidoczny? Frezarka pozwala dużo dokładniej przygotować płytkę paznokcia do manicure czy pedicure, dlatego warto ją posiadać. Dzięki niej możemy cieszyć się pięknymi paznokciami, bez odrostu dużo dłużej. Hybryda została usunięta przy pomocy frezu Ac-blue.


a) Przy pomocy metalowego kopytka bądź patyczków drewnianych odsuwamy skórki.

b) Przy pomocy frezu szpic krótkim ruchem, jak najdokładniej staramy się oczyścić płytkę paznokcia, sięgając możliwie głęboko pod skórki.

c) Przy pomocy frezu kulki usuwamy nabłonek. Początkowo pracujemy od wewnętrznej strony skórek by jeszcze bardziej je unieść. Tak przygotowane skórki usuwamy tym samym frezem.

Dla osób praworęcznych: należy pamiętać, że pracę rozpoczynamy od prawej strony wału około paznokciowego i kierujemy frez w lewo. Obroty frezu powinny skierowane być w prawo, przeciwnie do ruchu dłoni ( w wypadku osób leworęcznych – czynność tą należy wykonać odwrotnie).

Możemy wspomóc się cążkami. Dobór cążków to kwestia indywidualna ja używam NGHIA C-04 JAW 12 i jestem z nich bardzo zadowolona.


d) Teraz możemy przystąpić do malowania. Tak perfekcyjnie przygotowane paznokcie pozwalają na bardzo dokładne domalowanie do skórek, co można zauważyć na zdjęciu. Po wykonaniu manicure, kremujemy dłonie by je nawilżyć i nadać im piękny wygląd.
Udostępnij...

Polecane Dla Ciebie