Manicure klasyczny i hybrydowy – jak odpowiednio przygotować paznokcie?

Niezależnie od tego czy preferujesz manicure klasyczny czy hybrydowy, z pewnością ważna jest dla Ciebie jego trwałość. Chcesz, aby lakier utrzymywał się na paznokciach jak najdłużej, a do tego wyglądał estetycznie, bez pęknięć czy odprysków. Oczywiście lakiery hybrydowe charakteryzują się o wiele większą trwałością niż te klasyczne, ale również one mogą nie spełnić naszych oczekiwań.Dlaczego? Bo trwały manicure opiera się nie tylko na rodzaju czy jakości lakieru. Bardzo ważny jest też proces przygotowania płytki paznokcia do manicure. Jeśli ten etap będzie wykonany prawidłowo i precyzyjnie – wówczas na pewno będziesz cieszyć się trwałym kolorem na paznokciach! Sprawdź kilka cennych wskazówek i poznaj produkty, które przedłużą trwałość Twojego manicure.

Przygotowanie płytki paznokcia – krok po kroku

Odpowiednio przygotowana płytka nie tylko przedłuża trwałość manicure, ale również sprawia, że lakier estetycznie prezentuje się na paznokciach. Od czego więc zacząć ten proces? Najpierw umyj dłonie ciepłą wodą z mydłem lub użyj specjalnego preparatu odkażającego.

Wskazówka – dokładnie osusz paznokcie, bo wilgoć może przyczynić się do pękania warstwy lakieru

Skórki wokół paznokci możesz odsunąć drewnianym patyczkiem lub kopytkiem albo całkowicie je usunąć – to już kwestia indywidualna. Ważne, jednak, aby czynności te wykonywać bardzo delikatnie. Do usuwania skórek możesz użyć radełka lub cążek. Następnie za pomocą pilniczka nadaj swoim paznokciom odpowiedni kształt, a jeśli wymagają przycięcia, użyj dedykowanych nożyczek do paznokci.

Wskazówka – skórki warto wcześniej zmiękczyć specjalnym preparatem, wówczas będą łatwiejsze do usunięcia

Kolejnym krokiem jest wypolerowanie płytki paznokcia przy pomocy bloczka polerskiego. Lakier lepiej trzyma się bowiem na gładkiej powierzchni paznokcia. Jeśli jednak posiadasz bardzo wrażliwą płytkę, możesz zrezygnować z tego kroku. Co dalej?

Jednym z ważniejszych etapów w przygotowaniu paznokci do manicure jest ich właściwe odtłuszczenie. Stosujemy do tego specjalne płyny takie jak cleaner czy primer. Odtłuszczona płytka zdecydowanie przedłuża trwałość lakieru.

Wskazówka – unikaj odtłuszczania paznokci zmywaczem, gdyż może to nadmiernie wysuszyć płytkę

Bazy do paznokci – jaką wybrać?

Po nadaniu odpowiedniego kształtu, usunięciu skórek i odtłuszczeniu płytki możemy następnie przejść do aplikowania bazy do paznokci. Dlaczego ten produkt jest tak ważny podczas wykonywania manicure? I jaki rodzaj bazy wybrać? Czytaj dalej!

Na rynku dostępne są bazy przeznaczone zarówno do manicure klasycznego, jak też manicure hybrydowego. Klasyczne bazy do paznokci spełniają kilka funkcji. Po pierwsze wzmacniają i odżywiają płytkę paznokcia. Po drugie zabezpieczają paznokcie przed przebarwieniami. A po trzecie zapewniają właściwą przyczepność klasycznego lakieru. Stosowanie bazy podczas wykonywania manicure gwarantuje przedłużenie jego trwałości. Warto też wiedzieć, że bazy do manicure klasycznego są często wzbogacone o składniki pielęgnacyjne. Pozwala to zadbać o zdrowie i kondycję paznokci, które są przecież narażone na szkodliwe działanie wielu czynników zewnętrznych.

Wykonując makijaż hybrydowy, czyli taki wykorzystujący lakiery hybrydowe utrwalane w specjalnych lampach, należy sięgnąć po bazę przeznaczoną do tego rodzaju manicure. Baza hybrydowa do paznokci to produkt o szczególnych właściwościach. Nie tylko przedłuża trwałość kolorowych lakierów hybrydowych, ale również wyrównuje i wzmacnia płytkę, a nawet pozwala na jej przedłużenie i nadbudowanie. Bazy hybrydowe to prawdziwy ratunek dla posiadaczek słabych, kruchych i łamliwych paznokci. Preparaty te są dodatkowo utrwalane w lampach UV/LED, co dodatkowo przedłuża trwałość manicure. Baza stosowana jest pod lakier, ale dzięki swoim właściwościom wzmacniającym, może też być używana samodzielnie. Na rynku dostępne są bazy w półtransparentnych odcieniach różu czy beżu, które świetnie prezentują się na paznokciach. Wiele marek kosmetycznych oferuje też bazy z dodatkiem składników aktywnych takich jak keratyna, biotyna czy witamina E. Znajdziesz też preparaty, które łączą w sobie funkcję bazy i topu do paznokci, czyli 2w1.

Wskazówka – najlepiej stosować bazy i lakiery od tego samego producenta, wówczas masz pewność, że preparaty będę ze sobą dobrze “współpracowały”.

Co jeszcze można zrobić, aby przedłużyć trwałość manicure?

Perfekcyjne przygotowanie płytki i zastosowanie bazy to kluczowe etapy w wykonaniu trwałego manicure. Warto jednak zwrócić jeszcze uwagę na kilka kwestii. Sprawdź wskazówki i ciesz się pięknymi paznokciami!

Dodatkowe wskazówki:

zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniach baz, topów i lakierów
sprawdź czy preparaty, których używasz nie są przeterminowane lub źle przechowywane
przy klasycznym manicure unikaj silnych detergentów i długiego moczenia paznokci w wodzie 
używaj oliwki do skórek wokół paznokcia, możesz nią również nawilżyć pomalowane paznokcie
przy manicure hybrydowym pamiętaj o zastosowaniu utrwalającego topu do paznokci i sprawdź czy Twoja lampa UV/LED działa prawidłowo
nie nakładaj zbyt grubych warstw lakieru hybrydowego, bo może to utrudnić jego utwardzenie

Mamy nadzieję, że wszystkie te wskazówki pozwolą Ci na wykonanie estetycznego i trwałego manicure. Do dzieła!Udostępnij...

Polecane Dla Ciebie