Klasyczny lakier do paznokci – przeżytek czy aktualny trend?

Pierwsze wzmianki dotyczące malowania paznokci pochodzą ze starożytnych Chin oraz Egiptu na ok. 3000 lat przed naszą erą. W 1932 roku bracia Charles i Joseph Revson wraz z przyjacielem wynaleźli lakier do paznokci.  I chociaż zdawało się, że lakiery klasyczne odchodzą w zapomnienie to jednak zaczęły wracać do łask, zarówno w salonach kosmetycznych jak i w domowym zaciszu.

Obecnie lakiery do paznokci są powszechnie dostępne w drogeriach kosmetycznych, sklepach internetowych czy perfumeriach. Na rynku występuje bardzo duży wybór kolorów a także przeróżne możliwości wykończenia: błyszczące, matowe, metaliczne czy holograficzne.Jaki lakier wybrać?

Wybierając lakier do paznokci warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jego skład oraz jakość. Niestety w najbardziej popularnych produktach do paznokci występują bardzo szkodliwe składniki mające niekorzystny wpływ zarówno na płytkę paznokcia jak i na nasze zdrowie. Czego zatem unikać? Przede wszystkim formaldehydów, toluenu oraz DBP. Formaldehyd oraz jego pochodne są konserwantami kosmetycznymi, pozornie wzmacniają paznokcie niestety mogą też powodować wysypkę, pieczenie a także onycholizę. Toluen pełni funkcję rozcieńczalnika, jest bardzo szkodliwy przede wszystkim dla układu oddechowego i rozrodczego, podrażnia oczy oraz skórę. DBP to ftalan dibutylu, ma działanie silnie drażniące dla oczu oraz skóry, wpływa niekorzystnie na układ oddechowy i hormonalny. Jak widać te trzy składniki nie bez powodu nazywane są toksycznym trio. Istnieje jeszcze wiele składników których warto unikać. Są to między innymi: kamfora, fenyl, parabeny, ethyl tosylamid czy też ksylen.

Wyjątkowość lakierów Cuccio

Lakiery klasyczne Cuccio Colour posiadają formułę 10-Free co oznacza, że nie zawierają żadnego z powyższych szkodliwych składników. Jednocześnie produkty Cuccio są Cruelty Free więc nie są testowane na zwierzętach. Jakościowe, profesjonalne lakiery do paznokci Cuccio nie mają sobie równych jeśli chodzi o trwałość, odporność na zarysowania, ścieranie oraz na działanie czynników chemicznych. W dużej mierze wynika to z warunków, jakie panują na amerykańskim rynku: wymagania jakościowe wobec tego typu produktów są nieco bardziej wyśrubowane niż te europejskie, stąd zauważalna lepsza jakość lakierów do paznokci Cuccio i pozytywne opinie, którymi cieszy się nasza marka.

Trwałość manicure klasycznego – od czego zależy?

Trwałość klasycznego manicure zależy też od kilku dodatkowych czynników. Po pierwsze należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia, nadać im kształt, usunąć skórki, odtłuścić oraz zmatowić paznokcie. Następnym krokiem jest użycie bazy Cuccio Colour Base Coat. Po przeschnięciu bazy należy nałożyć pierwszą warstwę wybranego koloru lakieru. W każdej butelce  Cuccio została umieszczona metalowa kuleczka która pozwala na dokładne wymieszanie lakieru, w przypadku gdy pigment osiądzie na dnie oraz uzyskanie idealnej konsystencji. Aby osiągnąć perfekcyjne krycie oraz trwałość warto zaaplikować dwie warstwy koloru. Ostatnim etapem jest zabezpieczenie stylizacji topem. Polecamy top High Gloss Cuccio Colour o idealnym połysku, lub Top 7 Sekund który pod wpływem światła wysycha bardzo szybko, co pozwala zaoszczędzić czas.

Dzięki produktom Cuccio Colour można się cieszyć idealnym manicurem nawet 10 dni.Udostępnij...

Polecane Dla Ciebie