Jak zadbać o dłonie jesienią i zimą?

Z pewnością zgodzicie się ze stwierdzeniem, że pięknie i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Nasze paznokcie powinny być ładnie pomalowane, opiłowane a skórki wypielęgnowane. Takie zabiegi z pewnością poprawią naszą samoocenę, a pewność siebie wzrośnie.

Sam zabieg pielęgnacyjny paznokci niestety nie wystarczy, by nasze dłonie wyglądały perfekcyjnie. Musimy zadbać o całe dłonie, które w sezonie jesiennym i zimowym potrzebują szczególniej pielęgnacji. Oczywiście powinnyśmy o nie dbać przez cały rok. Jednak w tych chłodniejszych sezonach są one bardziej narażone na czynniki atmosferyczne, przez co są suche, zaczerwienione i spierzchnięte. Wówczas odpowiednia pielęgnacja dłoni sprawi, że nawet w chłodniejszych miesiącach będą wyglądały pięknie. Jak więc zadbać o dłonie jesienią i zimą?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to właśnie dłonie starzeją się najszybciej. Codzienne obowiązki domowe, takie jak pranie, zmywanie, czy sprzątanie sprawiają, że nasze dłonie narażone są na różnego rodzaju otarcia czy uszkodzenia. Przez to również stają się przesuszone i spierzchnięte.

Peeling na szorstkie dłonie

Domowy peeling dłoni to zabieg, który jest bardzo często pomijany w pielęgnacji dłoni. Jest to duży błąd, ponieważ przy użyciu odpowiednich kosmetyków możemy poprawić kondycję naszych dłoni nawet po jednym zabiegu. Peeling do rąk wygładza i odżywia skórę, pomaga nam pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Dodatkowo po zastosowaniu peelingu kosmetyki nawilżające będą się łatwiej wchłaniać. Jak często wykonywać peeling dłoni? Wystarczy raz w tygodniu wykonać taki zabieg. Należy nanieść na dłonie odrobinę preparatu, następnie delikatnie masować przez kilka minut.

Krem do rąk

Kremy do rąk to najpopularniejsze kosmetyki do pielęgnacji dłoni. Systematycznie aplikowane mogą przynieść zadowalające efekty. Jaki krem do rąk wybrać? Szukając odpowiedniego produktu, powinnyśmy kierować się nie tylko pięknym zapachem, bo zazwyczaj jest to pierwsza cecha, na którą zwracamy uwagę przy wyborze kremu. Bardzo ważne jest to, jak szybko się on wchłania. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ już chwilę po natarciu rąk kremem możemy zająć się innymi czynnościami.

Z jaką częstotliwością stosować kremy do rąk? Ręce powinnyśmy kremować przed każdym wyjściem na zewnątrz, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Powinnyśmy go aplikować po każdym umyciu rąk, czyli ich kontakcie z wodą.

Najważniejszą kwestią w pielęgnacji dłoni jest oczywiście systematyczność. Kiedy będziemy raz w tygodniu wykonywać domowe peelingi i minimum raz dziennie kremować dłonie, z pewnością będą one zadbane i pięknie. Nasza skóra będzie gładka, miękka bez uczucia suchości.

Udostępnij...

Polecane Dla Ciebie