Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Kiedy poczujesz, że czas na zmianę looku, przeważnie pierwsza myśl to zmiana fryzury. Jeśli odmienne upięcie to za mało, czas na zmianę koloru. Tylko jak wybrać ten odpowiedni? Czy platynowy blond pasuje każdemu? A może klasyczna czerń to najlepszy wybór? Sprawdź, jakie aspekty brać pod uwagę, wybierać nowy kolor włosów!Kolor włosów a odcień karnacji

Wyróżnia się kilka typów karnacji. Najpopularniejsze to porcelanowy, jasny, oliwkowy i śniady. Pierwszy z nich charakteryzuje się tzw. bladością. Skóra jest bardzo jasna, słabo się opala i wydaje się być delikatna. Najczęściej występuje u osób z naturalnie ciemnymi włosami, co nie oznacza, że źle będzie się prezentować w towarzystwie blondu. Najważniejsze, by dobrać odpowiednie odcień. Powinien być on nieco ciemniejszy, np. kasztanowy czy miedziany.

Jasna cera ma brzoskwiniowy odcień i nierzadko zdobią ją piegi, które stają się jeszcze bardziej wyraźne po kąpieli słonecznej. Z jasną cerą w parze zwykle idzie naturalny blond o ciepłych odcieniach. Jeśli chcesz odświeżyć fryzurę, wybierz miodowy lub piaskowy blond.

jaki blond pasuje do oliwkowej cery? Z pewnością jasny, ale ciepły, wręcz kontrastujący z żółtawo-brązowymi odcieniami skóry. Może to być blond kasztanowy, miodowy, bursztynowy czy miedziany. Delikatne nuty dodadzą ciepłego wykończenia i podkreślą oliwkową cerę.

Najciemniejsza karnacja, czyli śniada, ma odcień beżowy lub złoty. Naturalnie idzie w parze z ciemnymi włosami. Dlatego jeśli chcesz zmienić kolor na blond, postaw na ciepły odcień z nutą złota lub brązu, który doda cerze głębi i sprawi, że będzie wyglądać ona bardziej promiennie.

Kolor włosów a kolor oczu

Jeśli zmieniasz kolor, dobrze jest też dopasować go do koloru oczu. Jeśli masz niebieskie oczy, odcienie blondu, takie jak platynowy czy jasny popielaty mogą podkreślić i rozjaśnić kolor Twoich oczu. Świetnie się sprawdzą głębokie odcienie brązowego lub miedzianego blondu, które mogą tworzyć kontrast z jasnymi źrenicami.

Do zielonych oczu będą pasowały ciepłe odcienie blondu, takie jak miodowy, złocisty lub karmelowy. Również ciemniejsze tony, takie jak kasztanowy lub brązowy, mogą współgrać z zielonymi oczami.

Z kolei brązowe oczy pasują niemalże do każdego typu urody i świetnie kontrastują z wieloma odcieniami blondu. Odcienie blondu o złotych, miedzianych lub popielatych tonach mogą podkreślić brązowe oczy.

Podobnie jest z piwnymi oczami. Jeśli właśnie takie masz, możesz wybierać spośród wielu różnych odcieni blondu, w zależności od dominujących tonów w ich oczach. Ciepłe odcienie, takie jak miedziany blond, mogą podkreślić ciepłe tony w piwnych oczach, podczas gdy chłodniejsze odcienie, jak platynowy blond, mogą stworzyć kontrast.Kolor włosów a kształt twarzy

Trzeci aspekt, który warto wziąć pod uwagę, wybierając odcień blond włosów to kształt twarzy. Jeśli masz okrągłą twarz, ciepłe odcienie blondu, takie jak miodowy blond lub karmelowy blond, będą świetnym wyborem. Z kolei jeśli masz owalną twarz, możesz eksperymentować z różnymi kolorami włosów, ponieważ wiele odcieni będzie pasować do owalnej twarzy.

A co z kwadratowym kształtem twarzy? Ostre kości policzkowe zmiękczysz, wybierając ciepłe odcienie blondu. Może to być coś w odcieniach miodowych lub bursztynowych. Pamiętaj jednak, że ten typ twarzy najlepiej prezentuje się z długimi, miękkimi fryzurami.

Dla osób o trójkątnej twarzy stworzone są odcienie blondu, które dodadzą objętości w okolicy czoła i wyrównają proporcje twarzy. Mogą to kolory z delikatnymi refleksami miedzi czy truskawki. Również blond z refleksami brązu pomoże optycznie wyrównać proporcje twarzy.

Udostępnij...

Polecane Dla Ciebie